Poland | Select another site to see content specific to your location Change site

Website select
Global United Kingdom Czech Republic Romania Belgium Italy North Macedonia Poland Luxembourg
  • 7 lipca, 2022
  • Bez kategorii

Liberty Częstochowa sponsorem klubu piłkarskiego Raków

Liberty Częstochowa Sp. z o.o., największy polski producent stali GREENSTEELL, został „Platynowym Sponsorem” RKS Raków Częstochowa, czołowego klubu piłkarskiego w Polsce.

7 lipca Krishnamoorthy Venkatasubramanian, dyrektor generalny Liberty Częstochowa Sp. z o.o. i Adam Krawczak, prezes RKS Raków Częstochowa, podpisali umowę o współpracy przedsiębiorstwa i klubu piłkarskiego. Przewiduje ona, że w sezonie 2022/2023 spółka będzie „Platynowym Sponsorem” Rakowa. Logo Liberty Częstochowa pojawi się na koszulkach zawodników aktualnego wicemistrza Polski, a także na planszach reklamowych na stadionie, ekranach LED podczas meczów, w relacjach telewizyjnych i internetowych oraz publikacjach klubu.

Podczas uroczystego podpisanie umowy, które odbyło się na stadionie w obecności dziennikarzy, prezes RKS Raków Adam Krawczak powiedział: – Jest mi niezmiernie miło przywitać w gronie naszych kluczowych sponsorów na nowy sezon Liberty Częstochowa. Raków i Hutę łączy długoletnia historia, dlatego tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że ponownie dziś stajemy ramię w ramię, by dalej rozwijać nasz klub. W ostatnich latach poczyniliśmy duże postępy i rośniemy w siłę, dzięki czemu przyciągamy tak znakomitych partnerów. Dziękujemy władzom Liberty Częstochowa za wiarę w nasz klub. Jestem pewien, że to tylko początek naszej długoletniej współpracy, która przyniesie wiele radości i powodów do dumy częstochowskiej społeczności.

Klub piłkarski Raków Częstochowa od początku swojego istnienia był związany z Hutą, której właścicielem od ponad roku jest Liberty Częstochowa Sp. z o.o. Klub został założony w 1921 roku przez pracowników Huty. Przedsiębiorstwo aż do początku XXI wieku było właścicielem i głównym sponsorem klubu. W latach 50. częstochowska Huta zbudowała naprzeciwko Stalowni stadion piłkarski przy ul. Limanowskiego, który obecnie jest własnością miasta i – po modernizacji – nadal służy klubowi. Największe sukcesy piłkarze Rakowa odnieśli w latach 2021 i 2022, dwa razy z rzędu zdobywając Puchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju, dzięki czemu zakwalifikowali się także do europejskich pucharów.

– Ten powrót do korzeni to jest duża sprawa dla klubu. Niedawno kończyliśmy sto lat. Przed nami kolejne długie lata, mam nadzieję sukcesów. Chcemy budować jak największą społeczność wokół Rakowa. Cieszę się, że w tej społeczności pojawiają się wątki historyczne i powrót do Huty. Myślę, że dla wielu pracowników Huty i ludzi, którzy są z nią związani to też fajna okoliczność, że po wielu latach Huta z Rakowem wraca do współpracy – powiedział Wojciech Cygan, Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Krishnamoorthy Venkatasubramanian, dyrektor generalny Liberty Częstochowa Sp. z o.o. ocenił podpisaną umowę: – Kiedy pierwszy raz tutaj przybyłem, klub świętował stulecie. Już wtedy wiedziałem, że mamy wspólną przyszłość. Raków to Huta, a Huta to Raków. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wróciliśmy do współpracy z klubem.